Czym myć panele podłogowe?

Mycie paneli to nie lada wyzwanie. Musimy posiadać dopasowany do rodzaju paneli środek czyszczący, a także odpowiedni sprzęt. Często uzyskanie wymarzonego efektu czystej podłogi bez smug zajmuje dość dużo czasu... Czytaj dalej

17 marca 2023
Artykuł z kategorii: Pielęgnacja, Porady

Mycie paneli to nie lada wyzwanie. Musimy posiadać dopasowany do rodzaju paneli środek czyszczący, a także odpowiedni sprzęt. Często uzyskanie wymarzonego efektu czystej podłogi bez smug zajmuje dość dużo czasu i wymaga wielu prób. Czym myć panele podłogowe, aby móc cieszyć się czystą podłogą bez zabrudzeń? Sprawdziliśmy to!

Panele podłogowe. Czym myć?

W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych dostępnych jest mnóstwo gotowych środków do mycia paneli. Aby znaleźć odpowiedni produkt i uzyskać zamierzony efekt, którym jest czysta podłoga bez smug, trzeba zazwyczaj przetestować co najmniej kilka z nich. Znalezienie odpowiedniego płynu to nie lada wyzwanie, jednak gdy już znajdziemy produkt, który spełnia nasze oczekiwania, możemy stosować go latami. Najbardziej sprawdzonym sposobem jest więc stosowanie gotowych środków, przeznaczonych do mycia paneli. Smugi to jednak nie zawsze efekt źle dobranego środka czyszczącego. Liczy się także sprzęt, jaki wykorzystujemy do mycia podłóg. Najczęściej jest to mop, choć coraz więcej osób decyduje się na kupno odkurzacza, którego jedną z wielu funkcji jest również mycie podłóg. Jeśli do mycia używamy tradycyjnego mopa, musimy pamiętać, że po każdym myciu należy go dokładnie wypłukać. Zbiera on wszystkie zanieczyszczenia z podłogi, takie jak bród i kurz, dlatego po każdym użyciu wymaga odpowiedniego czyszczenia. Przykładem mopa, którego kupno warto rozważyć jest mop Quick-Step QSSPRAYKIT.

Kliknij w link poniżej i zobacz wszystkie produkty z kategoriiPanele podłogowe

Wiele osób zawiedzionych efektem, jaki uzyskali za pomocą środka do paneli, decyduje się na spróbowanie domowych sposobów na mycie podłóg. Dlatego do wody, którą zamierzają myć panele, dodają np. ocet lub płyn do naczyń. Niestety, tego rodzaju środki moją jedynie uszkodzić podłogę. Do mycia podłóg powinniśmy używać wyłącznie dedykowanych do tego płynów. Do mycia podłogi winylowej doskonale sprawdza się Dr Schutz PU Cleaner, a do paneli laminowanych – płyn Quick-Step bądź Pergo. Decydując się na skorzystanie z domowych sposób, podejmujemy duże ryzyko. Bezpiecznym i sprawdzonym sposobem na utrzymanie podłogi w czystości jest zawsze kupno dedykowanego płynu.

Jak myć panele podłogowe bez smug?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, podczas mycia podłogi ważną rolę odgrywa także sprzęt, który stosujemy do mycia podłogi. Najczęściej jest to mop, jednak coraz większą popularność zyskują takie sprzęty jak:

  • odkurzacze z funkcją mycia,
  • mopy elektryczne,
  • roboty mopujące.

Tego rodzaju sprzęty znacznie ułatwiają mycie podłóg. Pozwalają uzyskać efekt, który jest trudny do osiągnięcia za pomocą zwykłego mopa. Minusem tego rozwiązania jest jednak cena sprzętów, bo waha się ona od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Na to rozwiązanie decydują się zazwyczaj osoby posiadające duży dom. Mieszkając w domu o dużym metrażu, bardzo ciężko jest zadbać o czystość paneli. Są one intensywnie użytkowane każdego dnia. Nic więc dziwnego, że często wymagają mycia. Na podłodze gromadzi się kurz i pył. Do częstych zabrudzeń dochodzi także w kuchni i na korytarzu. W domu, w którym mieszkają dzieci lub zwierzęta, panele narażone są na dodatkowe zanieczyszczenia.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Autor

Maciej Kaźmierczak
Maciej Kaźmierczak
Redaktor naczelny Tim-dom drzwi Żaneta Pausder-Jędrzejewska
Jestem pasjonatem i doświadczonym pracownikiem branży architektury wnętrz. Specjalizuję się w aranżacjach podłóg i każdego dnia pogłębiam wiedzę z tej dziedziny. Dzięki temu jestem na bieżąco ze wszystkimi trendami i dostarczam wyłącznie poprawne merytorycznie treści. Z moich tekstów dowiedzą się Państwo nie tylko jak zadbać o swoje panele, ale również jak je poprawnie kłaść i dobierać do swoich indywidualnych potrzeb. Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi wpisami!

Mój Facebook maciej.kazmi@gmail.com
Oceń ten artykuł

Czym myć panele podłogowe?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Trackbacki

Dodaj komentarz